Benjamínek Jesper

2.10.2013 se v Turku (Finsko)  narodili fence Maye  3 krásní kerní kluci, kteří dostali domácí jména  Kasper, Jesper a Jonathan.  Maya byla maminkou i našeho Bambíska a s paní chovatelkou jsme byly domluvené, že jeden z kluků bude žít v naší smečce.  Volba padla na Jespera.   Kasper zůstal u naší finské kamarádky a majitelky Lassiho (bráška Bambíska) paní Sirpy.  Jonathan odešel do nové rodinky, kde je určitě miláčkem, tak jako Jesse u nás.  Jak kluci rostli, bylo potřeba vyřešit i dopravu Jesseho do  Čech. Tady opět pomohla Lucka, která spolu s Klárkou letěla do Finska na návštěvu. Při návratu přivezla i Jesseho a protože to bylo před vánoci, byl to nejkrásnější vánoční dárek. 

Moc dlouho to netrvalo a Jesse se zapojil do naší libišanské smečky. Podílí se na všech jejich lumpárnách a akcích. Nejraději likvidují společně jakoukoliv snahu o vytvoření okrasné zahrady, anglického trávníku a podobných nápadů.  A tak jsem se těch snah vzdala. Trávník posekáme, i když kolečka sekačky často zapadnou do některé pasti   (vyhrabané díry), kterou tam vytvořili naši ochotní kerníci.  Některé zasazené keříčky stále ještě odolávají snaze o totální  devastaci.  Kupodivu kerníkům nezabrání ani trny na malinách v tom, že je uštípnou až u země.  :-) 

Prostě vyhráli a zahrada je jenom jejich. 

Malý Jesse roste jako správný kerní kluk a dělá radost všem. Zajímavé je, že ačkoliv nemá ani kapku krve společnou s Archim, vedle sebe vypadají jako sourozenci. 

Tak tohle je náš malý Jesse.